Březen 2008

Trošku Historie

29. března 2008 v 15:11 | Fíla |  Wu-shu
Původ označení "kung-fu" (či lépe "gungfu") má své kořeny ve staré Číně. Dříve se používaly také jiné názvy jako čchüan-fa (válečné umění) či jiné. Dnes se oficiálně toto bojové umění nazývá wu-shu (bojové umění), což je standardizovaný výraz doporučovaný čínskou vládou. Často však wu-shu školy prezentují moderní systémy, které se ze starého "kung-fu" vyvinuly. Jde o takzvané moderní sportovní styly, které nedbají na zdravotně-sebeobranný aspekt, jenž je základem tradičních stylů, ale pouze na efektnost pohybů. Moderní wu-shu je často vidět na sportovních exhibicích a soutěžích. Učitelé tradičních stylů se proto od tohoto výrazu distancují a nadále používají pro své bojové styly souhrnné označení gungfu (dovednost). Cvičení gungfu klade velký důraz na postupný a individuální rozvoj jedince po všech stránkách, ať už fyzických či mentálních. Prioritou tradičních gungfu stylů, kam spadá například i původní tchaj-ti čchüan (nesprávně tajči), je bojový aspekt v reálných podmínkách. Jde ostatně o bojové umění, z nějž se vyvinula také převážná většina ostatních asijských bojových umění (například karate).
P.S Náš MASTER k tomu dodal něco co stojí za to bejt v članko a to:
Jen to ze mooderni wushu, je sport a proto se jako sport trenuje a dava to lidem to co sport, pocit z uspechu na soustezi, moznost srovnani a zavodeni s ostatnimi - a to je to co delame my - sportovni (moderni) Wushu!!!

Komentare k soustredením.

27. března 2008 v 12:56 | Nachcípanej Filip |  Soustredení
Ahoj jsem doma a koukám na tyhle stránky (to poslední dobou delam docela casto ;-) A jak vidím ten jachymuv komentar k soustredeni tak hned jak sem se na nej kouknul tak sem si rekl ,,ne tohle si uz znova cist nebudu" a to ne proto ze by se mi to nelibilo ale proto ze to vypada hrozne dlouhy. Tak sem se rozhodl ze vam budu podavat komentare ne na blogu ke precteni ale ke stazeni ne nebojte má to sotva 500 kb ALE samozrejme se vas na to musim zeptat a to teda delam a delam to pomoci ankety ktera je na konci tohoto clanku tak prosim hlasujte!

Velikonoční soustředění- OPRAVA

17. března 2008 v 19:27 | Jeden shaolin na cestě :-D |  Soustredení
Áahoj kočko! bohužel sem se dozvěděl smutnou zprávu a to, že naše soustředění se nekoná............. Né to né samozřejmě si z vás střílím soustředění se koná ale ne ve Zbraslavicích ale hezky doma ve Zvoli!
tréninky budou: ct., pa. a so.popoledne v telocvicne s tim ze treninky budou vzdy dopoledne a odpoledne po dvou hodinach. ( 10 - 12 a 15 - 17hod)
Cena za soustredko je 250Kc nebo 100/den
No a teď cituju Tomáše: ,, Napiste mi prosim co nejrychlejc kdo by mel zajem.. Filip, Vojta a Jachym -povine!!!"